perjantai 25. huhtikuuta 2025

Loppukevään myyntitapahtumia

 

Reilu kuukausi on vielä kesään, mutta tähän ajanjaksoon mahtuu runsaasti myyntitapahtumia, joista ohessa muutama poiminta.


Tänään 25.4. avautuvat kolmipäiväiset Helsingin antikvaariset kirjapäivät Kattilahallissa: www.kirjapaivat.fi

Tulevana viikonloppuna 26.-27.4. järjestetään Vantaan Myyrmäki-hallissa kirpputoritapahtuma, jonka kaikki paikat on jo hyvissä ajoin varattu: https://www.myyrkirppis.fi/ . Viime talven aikana ei ole järjestetty lainkaan Helsingin Jäähallin kirppistapahtumia, joten tarvetta tällaiselle on.


Myös seuraavana viikonloppuna 3.-4.5. järjestetään Myyrmäki-hallissa loppuunmyyty kirpputori. 

Samana viikonloppuna 3.-4.5. on Kuopion Sorsasalon raviradalla Kuopio antiikki & vintage: www.kerailykuume.fi

Toukokuun aikana on eri puolilla Suomea erilaisia pihakirpputoreja, joista löytyy tietoja esim. kunkin paikkakunnan Facebook-ryhmistä.


Lauantaina 17.5. järjestetään Nuutajärvi-päivä: https://nuutajarvi.fi/event/nuutajarvi-paiva-puukkopaivat-la-17-5

Tampereen antikvaariset kirjamessut järjestetään Hakametsän jäähallissa 17.-18.5.: https://trekirjamessut.fi/

Jämijärvellä järjestetään 17.-18.5. Jämi antiikki & vintage: www.kerailykuume.fi


Seuraavana viikonloppuna 24.-25.5. on vuorossa Lempäälän Manttaalintalossa Antiikkia ja wintagea -tapahtuma: https://www.rompetori.info/tapahtuma/antiikkia-ja-wintagea-ripaus-retroa-ja-kerailyn-taikaa-3/


Viikonloppuna 24.-25.5. järjestetään tulevan kesäkauden ensimmäinen kirppistapahtuma Helsingin Hietalahden torilla. Hietsun kirppis järjestetään tästä viikonlopusta alkaen joka viikonloppu elokuun loppuun asti: https://bellakirppis.fi/hietsun-kirppis-kesa-2025/


Hyvinkään vanhan villatehtaan Antiikki & vintage -tapahtuma on perinteisesti helatorstaina 29.5: www.kerailykuume.fi


Lasinkeräilijöiden kesä alkaa Riihimäellä Lasipäivä-tapahtumassa 8.6.: https://www.slmy.fi/lasipaiva-kesa/


Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Huomaa: vain tämän blogin jäsen voi lisätä kommentin.